Top 10 põhjust kinnisvaramaakleri palkamiseks

Autor: Andres Larin
on August 22, 2018
Hits: 1591

Agendiga koos töötamise eelised

Kogu internetis oleva informatsiooni kättesaadavusega küsivad inimesed mõnikord, "miks me peaksime palkama kinnisvaraagendi?" Nad mõtlevad, et kas nad ilma maaklerita ei suuda oma kodu läbi interneti või läbi tavaliste turunduskanalite müüa. Mõnedel läheb hästi, mõnedel mitte.

Kui te olete kunagi sama asja mõelnud, siis järgnevalt toome ära 10 põhjust miks te võiksite kaaluda professionaalse kinnisvaraagendi palkamist.

1.Haridus ja kogemus

Te ei pea teadma kinnisvara ostmisest ja müümisest kõike juhul kui te palkate kinnisvara professionaali kes teab. Henry Ford on kord öelnud, et kui te palkate inimese kes on teist targem, siis tähendab see seda, et olete targem kui tema. Trikk on õige inimese leidmine. Üldjuhul maksavad nad kõik sama palju. Miks mitte palgata inimest, kellel on rohkem haridust ja kogemusi kui teil? Me kõik otsime oma elus rohkem väärtuslikku vaba aega ja professionaalide palkamine annab meile selle aja.

2. Agendid on puhvrid

Agendid aitavad teil hoida aega kokku kinnisvara näitamiste ja külastamiste pealt. Kui te olete uue kodu ostja, siis aitab teie agent hoida teist ehitaja agendid eemal. Kui te olete müüja, siis aitab agent filtreerida kõik need telefonikõned, mis ei vii kuhugi ja kutsub ainult tõsiseid ostjaid üles viivitamatult pakkumist kirjutama.

3. Naabruskonna teadmised

Agentidel on kohalikud teadmised või nad teavad kust neid saada. Nad võivad tuvastada sarnased pakkumised ja teile need esitada ning lisaks anda teile infot selle kohta kust leida infot koolide, kuritegevuse ja demograafilise teabe kohta. Näiteks võite te teada saada, et samal tänaval oli maja müügis 100 000 euroga aga agent teab, et see tegelikult müüdi maha 75 000 euroga peale 65 päevast müügis olemist.

4. Hinna garantii

Vastupidiselt sellele mida mõned inimesed arvavad, ei vali agendid müüjate ega ostjate jaoks hindasid. Agent aitab hoopis teha kliendil endal õigeid valikuid. Müügiagendid paluvad ostjatel kaaluda kõiki neile edastatud andmeid ja seejärel pakkuda neil oma hind. Seejärel tuginedes turu pakkumisele, nõudlusele ja tingimustele planeerib agent läbirääkimiste strateegia.

5. Turutingimuste teave

Kinnisvaramaaklerid võivad teile avaldada turutingimusi, mis reguleerivad teie müügi- või ostuprotsessi. Paljud tegurid määravad selle kuidas te jätkate. Andmed nagu sarnaste kodude keskmine ruutmeetri hind, keskmised müügihinnad, keskmine turupäevade arv ning müügil ja müüdud hindade suhted koos muude kriteeriumitega omavad suurt mõju sellele, mida te lõpuks otsustate teha.

6. Professionaalne võrgustik

Kinnisvarafirmad suhtlevad teiste professionaalidega, kellest paljud pakuvad teenuseid mida teil läheb ostu ja müügi jaoks vaja. Seoses juriidilise vastutusega kõhklevad paljud agendid teatuid isikuid või ettevõtteid teiste asemel soovitamast aga nad teavad siiski seda millised müüjad on efektiivsed, pädevad ja konkurentsivõimelise hinnakujundusega. Agendid võivad anda teile nimekirja soovitustega kellega nad on varem koostööd teinud ja anda vajalikku taustainfot, mis aitab teil teha mõistliku valiku.

7. Läbirääkimisoskused ja konfidentsiaalsus

Parimad maaklerid on head läbirääkijad sest erinevalt enamikust ostjatest ja müüjatest on nad vabad tehinguga seotud emotsioonidest ning lisaks on nad kvalifitseeritud. See on osa nende ametist. Nad on professionaalid, kes on treenitud esindama oma klienti võimalikult hästi ja hoidma kliendiga seotud informatsiooni konfidentsiaalsena konkureerivate huvide eest.

8. Paberitöö mahtude käsitlemine

Tänapäevased ostulepingud võivad olla kümneid lehekülgi pikad. Üks väike eksimus või väljajätmine võib viia teid kohtusse või maksta teile kümneid tuhandeid eurosid.

9. Peale lepingu sõlmimist küsimustele vastamine

Isegi kõige sujuvamad tehingud mis lõpetatakse ilma komplikatsioonideta võivad hiljem tagasi tulla teid painama. Näiteks maksuamet kes korjab maksusid ja paljud teised asjad võivad välja tulla mitu kuud hiljem. Üks väike kõne teie esindajale võib teile selgust tuua. Paljud küsimused mis võisid tehingu lõpetamise ärevuse käigus tähelepanuta jääda võivad hiljem üles kerkida. Head agendid on alati valmis teid aitama ega jäta teid hätta.

10. Arenda suhteid tulevase äri jaoks

Kinnisvaraagendi edukuse ja jätkuva karjääri aluseks on soovitused. Vähesed agendid jääksid ellu, kui nende elatusvahendid sõltuksid järjepidevalt uute klientide leidmisest. Selline rõhuasetus annab maakleritele tugeva stiimuli, et teha kliendid õnnelikuks ja rahulolevaks. See tähendab ka seda, et maakler kes jätkuvalt tegutseb on olemas ka siis, kui te teda uuesti soovite palgata. Paljud saadavad teile perioodiliselt uudiskirju turuolukorrast, et teid teavitada ja teiega konktakti hoida.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.