5 nutikat nõuannet, kuidas suurendada ruumi väikestes kodudes

Autor: Andres Larin
on September 02, 2015
Vaatamisi: 1793

Väikesed kodud ei pea olema kitsad. Kasutage neid 5 nõuannet, et luua kodu mis näeb ja tundub suurem kui ta tegelikult on.

Väikesed kodud on uuesti moes. Aastaid on neid ignoreeritud suuremate kodude kasuks aga nüüd otsivad eluaseme ostjad väiksemaid, lihtsamaid kodusid. Osaliselt on see tingitud mure pärast keskkonna suhtes. Väiksemad majad üldiselt nõuavad vähem materjale ehitamiseks, kasutavad vähem resursse ja jätavad väiksema jalajälje. Osa sellest on soov väiksema kodu ja lihtsama eluviisi järgi. Paljud noored paarid, üksikud ja esmakordsed koduostjad ei vaja või taha suuri kodusid.

Tänu nõudluse kasv väikeste kodude järele on ehitajad ja kujundajad tulnud välja paljude võimalustega kuidas suurendada ruumikasutust, tagades selle, et majaomanikel oleks maja mis vastab nende nõudmistele, ükskõik kui suur see ka ei oleks.

5 moodust kuidas suurendada ruumi väikeses kodus

Mõneded väikesed kodud tunduvad palju suuremad kui teised, isegi siis kui neis on tegelikult täpselt sama palju ruumi. Suuremana tunduvad majadel on tavaliselt mõningad ühised tunnused - nad kasutavad olemasolevat ruumi paremini ära. Mõned lihtsalt petavad silma mõtlemaks, et ala on suurem kui tegelikult, teised parandavad maja funktsionaalsust.

Kõrged laed panevad ruumi tunduma suuremana kui nad tegelikult on. Kõrgus tõmbab pilgu üles, võttes tähelepanu ära ruumi mõõtmetelt. Effekt suureneb kui seinad on heledates toonides.

Avatud põrandaplaanidel puuduvad seinad, mis võivad põhjustada kodu tundumise väiksemana ja suletumana kui tegelikult. Suurde avatud ruumi vaatamine paneb automaatselt ruumi tunduma suuremana kui see tegelikult on. Mööbli kasutamine, suurus ja paigutus võib samuti tunnet mõjutada. Suured mööblitükid võivad panna terve ala tunduma kui üks suur ruum, samal ajal kui väiksemad mööblitükid, mis jagavad ruumi mitmetesse eri funktsioonidesse võivad anda illusiooni nagu oleks ühel alal mitu erinevat ruumi.

Mitmeotstarbelised toad võivad teenida rohkem kui ühte eesmärki ja on nutikad kujunduslahendused mida paljud koduomanikud naudivad hoolimata sellest milline on nende kodu suurus. Töötoad mida saab kasutada külaliste magamistubadena, elutoad kuhu saab paigutada töölaua, kodukino toad koos väljatõmmatava diivanvoodiga. Kõik need on näited tubadest, mis teenivad mitut eesmärki.

Aknad ja peeglid: aknad pakuvad vaadet õue ja lasevad sisse rohkem looduslikku valgust, mis mõlemad võivad panna toa tunduma suuremana kui see tegelikult on. Hoidke aknakatted kerged ja lihtsad. Rasked kardinad panevad terve toa raskena tunduma, samal ajal kui õhukesed kardinad mis sulanduvad seinadega kokku jäävad tahaplaanile aga lasevad sellegipoolest valgust sisse. Rulood ja päikesevarjud on samuti heaks valikuks, mis blokeerivad vajadusele valguse aga on kavalad ja tõhusad lahendused. Aseta peeglid seintele akende vastu, et peegeldada rohkem looduslikku valgust ja laiendada väljapoole suunatud vaadet.

Sisse-ehitatud kapid: üks parimaid viise suurendada ruumi on lisada tubadesse sisse-ehitatud kapid. Magamistoa kummuti asemel loo enda vajadusetele vastavalt kohandatud kapp, milles on riiulid, sahtlid, kingariiulid ja torud, mille külge riideid riputada. Sellel on kahekordne eelis kuna pakub kohta kuhu riided panna ja vabastab ruumi magamistoas. Te võite ruumi kokku hoida ka köögis lisades söömiseks baarileti ja baaripukid, kõrvaldades vajaduse suure söögilaua ja toolide järele. Väljatõmmatavad sahtlid ja kapid köögis tagavad teile ligipääsu kõikidele olemasolevatele ladustamiskohtadele.

Selliste lahenduste kasutamine võib panna väiksema toa tunduma suuremana ja parandada selle funktsionaalsust. Koos kasutades võivad nad panna terve maja tunduma avarama ja avatunuma.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.