Hekkide pügamine

Pügame hekke ja põõsaid Teie kodus, suvilas või maakodus.

Nagu puud, nii vajavad ka hekid ja põõsad hooldust. Hekki tuleb pügada mitmetel põhjustel:

  • Surnud/haigete ja/või purustatud okste eemaldamine
  • Taime hõrendamine ja noorendamine
  • Kõnniteede, sõiduteede, akenda ja uste juurest kärpimine jne.
  • Kujundamine, et säilitada maastiku väärtust

 

Pügamine on palju rohkem kui lihtsalt lihtne okste saagimine. Õige põõsaste pügamine on kunst mis põhineb teaduslikel taime füsioloogia põhimõtetel. Kõige algelisemal tasemel tähendab hekkide pügamine kahjustunud, surnud ja nõrkade okste eemaldamist, mis parandab põõsa tervist ja vähendab võimalust isiklike või kinnisvara kahjustuste tekkeks, mille võivad põhjustada kukkunud oksad.

Professionaalsed arboristid teevad puud ja põõsad ohutumaks ja atraktiivsemaks. Õige pügamine soodustab kasvu, parandab taime tervist ja kahjustusi ja aitab parandada puu esteetilist välimust. Õigel moel pügamine on kriitilise tähtsusega kuna valesti pügamine või üle pügamine võib taime hukata.

Hekkide ja puude pügamine on kindlasti üks neist teenustest mis on parem usaldada professionaalide hoolde. Nii isikliku ohutuse kui ka taime tervise ja struktuuri seisukohalt tuleks pügamist teha ainult kogenud ja pädevate spetsialistide poolt. Puude pügamine võib olla ohtlik neile kellel puudub nõuetekohane väljaõpe ja varustus.

Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (372) 513-1161.