Kodused järelevalve süsteemid: valik varjatud ja nähtavate kaamerate vahel

Autor: Andres Larin
on September 01, 2015
Vaatamisi: 1230

Kui te mõtlete välja valida oma kodu jaoks järelevalvesüsteemi, siis on palju asju mida arvesse on vaja võtta. Üks kõige olulisemaid asju millele mõelda on see, kas te soovite et kaamerad oleksid nähtavad või varjatud. Enne valimist kaaluge kõigi nende peamisi kasutusalasid. Kui te ei suuda kahe vahel otsustada, siis teil võivad olla samas majas ka mõlemad variandid.

On teada tuntud fakt, et kui kaamera on inimestele nähtaval kohal, siis see ennetab kuritegevust. See on sellel põhjusel, et sissetungijad näevad seadet ja on teadlikud sellest, et tõenäoliselt satuvad kaamerasse kui nad jätkavad oma kuritegevusega. Kui te seate kaamera üles nähtavasse kohta, näiteks ukse kohale, siis võite te aidata nende meelt muuta. Sellepärast panevad paljud majaomanikud üles märke kus on kirjas, et majas on kasutusel järelevalvesüsteemid, isegi siis kui neid tegelikult ei ole, kuna sissetungijad võivad seda nähes otsustada, et see ei ole nende aega väärt. Selle asemel võivad nad minna majja kus ei ole nähtaval kohal olevaid kaameraid ja tulesid, mis üldiselt lubavad neil nende kuritegevusega minema pääseda. See on ka peamine põhjus miks teie võiksite paigaldada omale nähtaval kohal olevad turvakaamerad.

Teisest küljest, see variant ei takista alati sissetungijaid. Mõningad julgemad võivad proovida koduseid järelvalvesüsteeme neutraliseerida näiteks kaableid läbi lõigates või objektiive kinni kattes. Kui see on nii ja sissetungijat kaamera ei heiduta, siis te peate ehk kasutusele võtma teisi meetmeid. Üks tavaline näide on üles seada üks või rohkem varjatuid kaameraid maja ümber. Sellest on tavaliselt kasu siis kui te ei ole kodus või olete valmis ennast kaitsma, kuna varjatud turvakaamerad ei ole mõeldud kurjategijate ennetamiseks. Selle asemel võivad need aidata neid kinni püüda, andes tõendeid kuriteo toimepannud isiku kohta. Loomulikult nad tõenäoliselt sisenevad teie elukohta aga te võite minna salvestiga politseisse kuna kurjategija ei saa kaamerat kinni katta kui ta ei tea et see olemas on. See on sageli parim siis kui teil on aimu sellest kes kurjategija on aga ei suuda leida selle kohta tõendeid. Kui see on korduv seaduserikkuja ja te pole suutnud teda peata, siis võivad varjatud järelvalvesüsteemid töötada.

Loomulikult võite te kasutada ka kombinatsiooni varjatud ja nähtavatest kaameratest. Inimene võib püüda sissetungijat peatada ja kui see ei toimi, siis vähemalt on teil tõendusmaterjal kurjategija kohta salvestatud, nii et te võite ta isiku kindlaks teha ja lasta politseil talle korraliku karistuse anda.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.