Autor: Andres Larin
on August 02, 2018
Vaatamisi: 2477


Kõigile eestlastele meeldib hästi hoitud muru ja maastik ning oluline on ka hoovis veedetud aja nautimine.

Ometi on aga raske säilitada hästi hoolitsetud muru kui sul on iga päev kiire ning ka nädalavahetuse ajakava on täis. Kui see kirjeldab sinu elu, siis on ehk aeg palgata professionaalne muruniitmise teenus, mis aitab sul hoida sinu hoovi head väljanägemist isegi kodust eemal olles.

Loe lisa
Autor: Andres Larin
on Märts 26, 2018
Vaatamisi: 2661

Avatud veesilm on maastikus alati ligitõmbavaks paigaks. See pakub avatud aladel head vaheldust ning on samas väärtuslikuks elupaigaks paljudele liikidele. Veesilmaks võib olla looduslik oja, jõgi või järv. Paljudes taludes on need olemas, kuid nende puudumisel võib kaaluda:

Loe lisa
Autor: Andres Larin
on Märts 15, 2018
Vaatamisi: 2228

Õunapuid võib lõigata peaaegu aastaringi. Varakevadel kui suur pakane on möödas ja keskmine õhutemperatuur nullilähedane. Tavaliselt on hea aeg märtsis, aga ka soe veebruar on selleks sobiv. Hilisem lühiajaline külm kurja ei tee. Pakasega ei saa lõigata seetõttu, et külmunud okstesse tekivad lõikamisel kergesti lõhed. Ka pärast karmi talve on algusaeg küsitav. Aednik tunnetab seda ninaga, Sina sellega, et tööd teha oleks mõnus. Aga kui kuivi ja kahjustunud oksi ilma lehtedeta ära ei tunne, siis see on märk, et võta töö ette peale jaanipäeva. Muud hullu ei olegi, aga võid lõikamistuhinas eemaldada vajalikud oksad ja alles jätta kahjustunud, mis ei lehti ja kuivavad sootuks.

Loe lisa