Autor: Andres Larin
on Märts 26, 2018
Vaatamisi: 1197

Avatud veesilm on maastikus alati ligitõmbavaks paigaks. See pakub avatud aladel head vaheldust ning on samas väärtuslikuks elupaigaks paljudele liikidele. Veesilmaks võib olla looduslik oja, jõgi või järv. Paljudes taludes on need olemas, kuid nende puudumisel võib kaaluda:

Loe lisa
Autor: Andres Larin
on Märts 15, 2018
Vaatamisi: 1017

Õunapuid võib lõigata peaaegu aastaringi. Varakevadel kui suur pakane on möödas ja keskmine õhutemperatuur nullilähedane. Tavaliselt on hea aeg märtsis, aga ka soe veebruar on selleks sobiv. Hilisem lühiajaline külm kurja ei tee. Pakasega ei saa lõigata seetõttu, et külmunud okstesse tekivad lõikamisel kergesti lõhed. Ka pärast karmi talve on algusaeg küsitav. Aednik tunnetab seda ninaga, Sina sellega, et tööd teha oleks mõnus. Aga kui kuivi ja kahjustunud oksi ilma lehtedeta ära ei tunne, siis see on märk, et võta töö ette peale jaanipäeva. Muud hullu ei olegi, aga võid lõikamistuhinas eemaldada vajalikud oksad ja alles jätta kahjustunud, mis ei lehti ja kuivavad sootuks.

Loe lisa
Autor: Andres Larin
on September 09, 2017
Vaatamisi: 564

Tavaliselt istutatakse hekk paljasjuursetest istikutest. Heki tarvis kulub palju istikuid, paljasjuursed on odavamad. Edasi tuleb otsustada, kas võtta heki rajamise töö ette kevadel või sügisel. Sügisel on oht, et läheb järsult ja ootamatult külmaks. Üldiselt istutatakse sügiseti septembri lõpust oktoobri lõpuni. Taimedel peab jääma enne külmasid 2 nädalat juurdumisaega. Kui taimed ei jõua juurduda, siis saavad nad pakasega kannatada. Igihaljaid taimi istutatakse varem - augusti algupoolest kuni septembri alguseni. Kevadel peaks hakkama paljasjuurseid taimi istutama kohe, kui labida saab maasse vajutada. Istutatakse seni, kuni pungad pole veel avanenud. Tavaliselt sobib kevadel istutada poolest aprillist poole maini. Paraku kulub kevadel tavaliselt hulk aega muudeks töödeks. Kui lõpuks heki kätte kord jõuab, on istikud juba hiirekõrvus ja paljasjuursena istutamise aeg hakkab ümber saama. Kui läheb järsult soojaks ja vihma sajab vähe, on taimede juurdumine häiritud. Rusikareegel ütleb, et kuiva mulda istuta sügisel ja nätskesse kevadel. Potitaimi võib istutada kogu hooaja jooksul.

Loe lisa