Autor: Andres Larin
in Kodu
on September 01, 2017
Vaatamisi: 2118

Uue muru ettevalmistustööd tasuks teha septembris, et muru saaks kevadel kohe maha külvata. Sügisel võib maha istutada ka kevadel õide löövad lilled. Koguge aiast saak ja korrastage aed. Valmista aed ette öökülmadeks ja talvekuudeks. Loe lähemalt, mida veel on vaja teha.

Loe lisa
Autor: Andres Larin
in Kodu
on August 01, 2017
Vaatamisi: 2511

Puudelt mahapotsatavate õunte hääl ja aias leviv õunalõhn viitavad paratamatult sellele s-tähega aastaajale, mille lähenemisega tuleb hakata leppima. Augustis jätkub saagi nautimine. Maasikad, vaarikad, murelid, mustad sõstrad ja karusmarjad on oma panuse andnud, nüüd on kätte jõudnud punaste - ja valgete sõstarde kord. Maiustada saab hilisemate kirssidega. Juhul, kui soovitakse kirsse hoidistada võib neid korjata ilma viljavarteta. Niiviisi sujub töö kiiremini kui vartega korjamisel. Viljavarsi on hea läbi lõigata pihukääridega. Vartega korjatud kirsid seisavad kauem. Tasub tähele panna, et kirsid järele ei valmi - seega pooltoorelt neid korjata ei maksa.

Loe lisa
Autor: Andres Larin
in Kodu
on Mai 31, 2017
Vaatamisi: 1925

Juunit nimetatakse ka nimedega kesakuu, pärnakuu ja piimakuu. Rahvatarkus ütleb, et kui viljapuude õitsemine käib läbi kahe kuu, on head saaki loota.

Loe lisa