Viis tõsist probleemi mis tähendavad, et teie korsten vajab kohest remonti

Autor: Andres Larin
in Ehitus
on September 03, 2015
Vaatamisi: 2295

Ärge ignoreerige ohumärke, et teie korsten vajab remonti. See võib lõppeda ohtliku tulekahjuga. Siin on viis märki, mis näitavad, et teie korsten vajab parandamist.

Ei ole midagi mõnusamat kui külmal talveõhtul lõõgastuda kamina ees. Soojus, põleva puidu lõhn ja praksumine kõik koos pakuvad teile luksuslikku mugavust.

Kui teie korstnal on aga struktuurseid, hoolduse või materjali probleeme, võib tuli koldes kiiresti muutuda tulekahjuks mis laastab kodu ja pere. Paljud inimesed ei saa ennem aru, et korsten vajab remonti, kuni tekib püsiv ja parandamatu kahju, mis vajab asendamist ja mida ei saa remontida. Õnneks aga regulaarne kontroll ja levinud probleemide käsitlemine nii seest kui väljastpoolt peaks aitama ennetada tõsiseid probleeme. On olemas viis selgelt nähtavat märki mis tähendavad, et te peaksite palkama kellegi võimalikult kiiresti korstent parandama. Kas te olete mõnda neist kontrollinud?

Puuduolev või kahjustunud kübar

Enamuse majaomanike jaoks on selle kontrollimine sama lihtne kui oma korstna tipu vaatamine. Kübar on tehtud vastupidavast metallist nagu näiteks vasest või roostevabast terasest ja sellel on avatud servad, et suits pääseks korstnast välja. Kübara ülaosa on kujundatud selliselt, et see juhiks vihmavee eemale tellistest ja takistaks selle korstnasse sisenemist. See hoiab eemale ka linnud ja loomad, nii et nad ei teeks pesasid mis võivad põhjustada tulekahjusid ja takistada suitsu väljumist. Kui see on puudu, siis välised ja sisemised tellised on kaitsmata niiskuse eest ja see põhjustab kiiresti nende kahjustamise.

Kahjustunud või puudolev lagi

Kübarat hoiab oma kohal lagi, mis on tehtud betoonist või mördist, mis on ehitatud korstna otsa, et toetada kübarat. Kuna enamus telliste ülemised servad on poorsemad kui küljed, siis on väga oluline, et lagi oleks paigas. Kas lagi on mingil moel kahjustunud? Kui see on pragunenud, purunenud või ebaühtlane, siis teil on vaja kamina parandust või lae väljavahetamist. Samuti tasub vaadata nurkade korrasolu, mis võib samuti põhjustada konstruktsiooni terviklikkust.

Valged plekid väliste telliste peal

Mõnikord peale vihma on näha väliste telliste peal valgeid plekke. Selle põhjuseks on sool mille toob pinnale tellistes olev niiskus. Seinade kuivades tõuseb sool välispinnale. Paljud koduomanikud lihtsalt pesevad selle maha ilma muretsemata mida see tähendab. Tegelikult võib niiskuse kogunemine olla üsna kahjulik. Kindlasti tuleks võtta hinnapakkumine kamina parandamiseks või asendamiseks. Kui te lasete sellel liiga kaugele minna, siis võib see põhjustada tulekahju.

Puuduv või kahjustada saanud mört

Mört mis hoiab korstent koos on tehtud elementide ja kuumuse jaoks vastupidavaks aga see ei kesta igavesti. Võtke väike nuga või muu tööriist ja kraapige mörti suvalisest kohast. Kui see pudeneb kergelt või nihkub paigalt peate korstent remontima nii pea kui võimalik. Kui te olete viivitanud nii kaua, et teil on võimalik liigutada mõningaid telliseid, siis ilmselt peate remondist loobuma ja terve korstna uuesti ehitama.

Põlemiskambri kahjustus nõuab ohutuse tagamiseks kohest korstnaparandust

Põlemiskamber on kamina sisemine osa kus põleva puidu kuumus on ümbritsetud tulekindlate tellistega. Otsige lahtist ja purunenud mörti aga ka lahtiseid telliseid. Kõik põlemiskambri kahjustused tuleks parandada enne järgmise tule tegemist. Kuna tulekindel tellis on õrn ja vajab spetsiaalset mörti ehk tulekindlat tsementi, siis tuleks palgata professionaal kes selliseid remonditöid teeb. Neil on olemas kogemused, et teha kõik teie korstnaparanduse tööd kiiresti ja ohutult nii et te saaksite uuesti ohutult nautida leegitsevat tuld.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.