Katusematerjalide aabits - oma kodu jaoks parima valimine

Autor: Andres Larin
in Ehitus
on September 09, 2015
Vaatamisi: 2026

Millised katusematerjalid on teie kodule parimad? Läbi katuseehitajate on saadaval palju ilusaid ja vastupidavaid materjale ning see katusematerjalide aabits aitab teil valikut kergemaks teha.

Mitte kõik alltöövõtjad ei paku täielikku valikut katusekatte materjale. Mõned on spetsialiseerunud teatud tüüpi stiilile või materjalidele, et luua nišš, samal ajal kui teised pakuvad mitmesugust valikut, et nad saaksid rahuldada suuremat arvu kliente. Kui te olete turul uue katuse otsinguil aga ei ole kindlad milline materjal sobib teie maja jaoks kõige paremini, rääkige kohaliku katusekatte ettevõttega kes võivad teid aidata. Vahepeal ehk aitab meie väike aabits teil alustada.

Asfalttahvlid

Asfalttahvlid on jätkuvalt lemmikuks paljudele omanikele sõltumatae nende eelarvest. Neid pakutakse paljudes erinevates stiilides, suurustes ja värvides ning erinevate hindadega, et sobida iga eelarvega. Leiab ka selliseid, mis sarnanevad teiste materjalidega nagu kivi või plaatidega, millega osad katusepaigaldajad tegemist ei taha teha, nii et suurepärase välimuse saate sellegi poolest. Pidage aga meeles, et asfalttahvlid ei pea vastu nii kaua kui mõned teised kestvamad materjalid nagu metall või plaat.

Kivi: mitte kõik katusefirmad ei paigalda neid

Üle sajandi on mõningatel parimatel kodudel olnud kivist katused kuna need on ilusad ja tulekindlad. Tänapäeval nõuavad koduomanikud kivikatust tihti nende traditsionaalse ilu ja orgaanilise tekstuuri pärast. Tänapäeval on üha keerulisem saada tippkvaliteediga kivikatust seega on ka hind kõrgem. Kivikatus võib vastu pidada rohkem kui viiskümmend aastat kui seda korralikult hooldatakse.

Vask sooja kuma jaoks

Paljudele katusefirmadele meeldib vask, kuna see on vasardatav ja vastupidav. Koduomanikele meeldib see aga sellepärast, et sellel on rikkalik sära ja sellel on suurepärane soe värv. Teised eelistavad lubada vasel tekitada naturaalse värvi kui elemendid muudavad selle sära pehmeks hallikas-roheliseks varjundiks. Vaskkatte paigaldamine nõuab aega ja teadmisi nii et selle luksusliku ilu eest te maksate lisatasu. Kuna see aga kestab mitmeid põlvkondi on see seda väärt.

Puitlaastkatused

Katusetööde tegijad soovitavad mõnikord puitlaastkatuseid, kuna need on paksemad kui asfalttahvlid ja toovad esile puidu soojust. Kui te tahate orgaanilist, loodusliku välimusega katust, siis puitlaastkatus on ideaalne valik. Huvi puitlaastkatuste vastu kasvab kuna aina rohkem koduomanikke pöörduvat looduslike materjalide poole. Puitlaastkatustel on ka mõningaid puuduseid: puit on tuleohtlikum kui metall või asfalt, nii et see ei pruugi olla hea valik neile, kes elavad piirkonnas kus looduslikud tulekahjud on sage nähtus. Kui te olete huvitatud keskkonnasõbralikust materjalist, siis tuleks neid siiski kaaluda.

Ei suuda endiselt otsustada? Rääkige enda piirkonna töövõtjatega

Kui te pole veel kindel millist materjali te soovite oma kodus kasutada, siis rääkige oma piirkonna katuseettevõtjatega. Nad võivad teid juhendada ja tuua välja erinevaid plusse ja miinuseid mis ei pruugi teile meelde tulla. Lõppude lõpuks on kõige tähtsam asi mida meeles pidada see, et teie uus katus kaitseb teie maja aastaid, nii et valige see mille välimust teile kõige rohkem meeldib.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.