Puitaia ehitus

Autor: Andres Larin
in Ehitus
on Juuli 11, 2016
Vaatamisi: 1933
Puitlippaedade ehitus Saaremaal

Puitaia ehitus  algab piirdeaia otstarbe, viimistluse ja kõrguse määramisega  . Puitaia  suureks plussiks on võimalus valida just endale sobiv ja meelepärane lahendus, alustades aia värvist, aialippide kujust, laudise paiknemisest (horisontaal, vertikaal jne).

Puitaia ehitus-kasutatakse aialippideks tavaliselt kas sügavimmutatud või värvitud aialippe. Aiapostideks kasutatakse nelikanttoru 60x60mm, mis soovitavalt tuleks kuumtsinkida ja vajadusel värvida. Aiapostide vahe soovitan jätta vahemikku 2500- 2700 mm.

Vertikaalse puitaia ehitamisel kinnitatakse aiapostide külge puitpõõnad ja puitpõõnade külge omakorda aialipid (soovitavalt nelja kruviga).
Kohad kus soovitakse  suuremat privaatsust võib lipivahed olla väiksemad,samas alla 10mm vahet jättes tuleb arvestada laudade paisumisega ja sellega, et aialipid ei pruugi olla ideaalselt sirged.

Erilist tähelepanu tasub pöörata lipi  otstele kuna puidu pikisuunas on vee imavuse kiirus ligi 15 korda suurem kui ristisuunas.

Vertikaalset puitaeda saab muuta vastupidavamaks lisades lipiotste kaitseks kattelaua, meie kasutame spetsiaalselt selleks toodetud U-liistu.

Horisontaalse puitaia ehitus-  kinnitatatakse aiapostide külge kas siis hööveldatud või hööveldamata lauad horisontaalselt. Laudade vahed jäetakse tavaliselt suuremad  kui verikaalse puitaia puhul. Kohad kus soovitakse piirdeaiaga tagada suuremat privaatsust tuleks puitaia ehitusel kasutada  topeltalaudist, ehk mõlemale poole aiaposte kinntatakse laudis.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.