Õuesillutise ja kiviterrassi vuugivahedesse kannab tuul ja vihm aja jooksul puudelt jm pudenevat prahti ja tolmu. Seal võivad hakata idanema seemned või kasvama sammal. Kui kivid on laiade vuugivahedega ning seal kasvab muru, siis ajapikku lähevad taimed laiemaks ja kipuvad kivipinda enda alla matma. Ka kiviteede ääres kasvav muru tahab vägisi üle temale lubatud piiri minna.
Kuidas teed ja kivivahed puhtaks saada?
- Kõige efektiivsem ja keskkonnahoidlikum on mehaaniline puhastus. Kui tänavahari on tihti kasutusel, siis kivivahedesse palju mustust ei kogunegi ning puhastamine on hõlbus. Samaks tööks on mõeldud ka karmi pinnaga elektriharjad, mis kergendavad käsitsitööd. Spetsiaalse tööriistana on olemas vuugipuhastushari. Määrdunud kive võib ka pesta sooja vee ja harjaga. Õliplekkide või närimiskummi puhul kasutage kuuma vett ja nõudepesuvahendi lahust.
- Mustemad vahed tuleb puhastada vuugikaabitsa või -noaga, rohides välja sissejuurdunud umbrohud ning eemaldades sambla.
- Keev vesi hävitab umbrohud ajutiselt, ent ka koltunud taimede osas peaks põhjalikuma puhastustöö ette võtma. Gaasipõletiga hävitad küll taime maapealsed osad, ent juurest arenevad peagi uued lehed ning kasu on lühiajaline.
- Survepesuriga saab kiviteedele värske ilme. Surve ei tohiks olla liiga tugev, vuugivahede täiteliiv peaks alles jääma. Kivipindu saab puhastada ka soodapritsiga, teenus tuleks tellida.
- Väldi äädika, soola, samblaeemaldaja vmt kemikaalide kasutamist kivisillutistel. Kemikaalid kahjustavad kindlasti pinnast ja mullaelustikku, samuti võivad erinevad ained jätta kividele inetuid plekke
Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.