Muruhoolduse põhialused

Autor: Andres Larin
on Detsember 20, 2016
Vaatamisi: 2306

Iga inimese loomulik soov on omada ilusat, mugavat ja suurt maja. Rääkides suurest majast peab sellel kindlasti olema ka lopsakas, roheline muru. Ilus muru ei tõmba mitte üksnes külastajate tähelepanu aga annab majale ka loodusliku välimuse. Korralikult hooldatud muru võib kasutada sünnipäevade, pulmade ja paljude teiste ürituste korraldamiseks.

Tänapäeval on muutunud staatuse sümboliks omada lopsakat, rohelist muru, nii et suur rõhk on ka selle korrashoiul ja hooldusel. Muru on iga hoovi oluline osa ja seda peaks korralikult niitma ja toitma, et see värske ja roheline oleks. On olemas palju väetiseid mida saab kasutada muru kasutamiseks ja olema peab olema ka korralik kastmise süsteem, et säiliks muru veetase. Tehnoloogia areng on toimunud ka selles valdkonnas ja on olemas palju kastmise süsteeme mis hindavad muru veetaset ja kastavad vastavalt vajadusele, nii et keegi ei pea raiskama oma aega muru kastmisele. Korralikult peab muru hooldama eriti suvehooajal, kuna tänu temperatuur tõusule võib muru ära põleda.

Kõige olulisem osa muruhoolduse juures on õige niitmine. Õige ja täpne niitmine ei anna mitte üksnes murule pilkupüüdvat ilmet vaid kogu aiale. Tavaliselt niidetakse muru selleks mõeldud niidukitega aga probleem mida on täheldatud, et mootorita trummelmuruniidukeid peab kasutama ettevaatlikult, kuna need võivad hävitada nende all oleva muru. Parem on kasutada elektri- või bensiinimootoriga muruniidukeid, mis lõikavad muru täpselt ja säilitavad tasakaalu. Märk õige niitmise kohta on see, et muru peab paistma ja tunduma nagu roheline vaip mis on maha laotatud. Tänu tehnoloogia arengule on majaomanikele muutunud lihtsaks säästa oma väärtuslikku aega muruniitmese arvelt, sest ainuke asi mida nad nüüd tegema peavad on vajutama nuppu ja muruniiduk teeb kogu muruniitmise töö nende eest. Kevad on parim aeg töö tegemiseks ja ka selleks et teha oma muru nii ilusaks kui te soovite.

Teine oluline asi muru hooldamise juures on umbrohu ja sambla käsitlemine, kuna nad võivad hävitada kogu teie jõupingutused saamaks lopsaka rohelise muru. On olemas palju vahendeid umbrohu eemalhoidmiseks ja need ei maksa palju. Traditsionaalseid meetodeid nagu käsitsi umbrohu väljajuurimist ja selle põletamist võib samuti rakendada aga need võtavad väga palju aega. On täheldatud, et pärast talvehooaega võivad tekkida murule ebaühtlased alad mida tuleb käsitleda ettevaatlikult, sest nad ei anna mitte üksnes murule inetut väljanägemist aga võivad muutuda umbrohu ja sambla kasvukohaks, nii et need tuleb täita muruga, et vältida umbrohu ja sambla kasvamist.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.