Muruhooldus: talveks muru ettevalmistamine

Autor: Andres Larin
on September 03, 2015
Vaatamisi: 2338

Talvine muruhooldus hõlmab endas muru külmema ilma jaoks valmis seadmist. Sealhulgas ka kahjuritõrjet. Loe näpunäiteid kuidas oma muru talveks ette valmistada.

Trikk ilusa õue jaoks kui kevad algab on muru pikaks talveks ette valmistada. Hoolimata sellest kas te elate külmas või mõõdukas kliimas on hea idee teha mõned lihtsad sammud, mis toovad teie muru tagasi rohelise ja tervemana kui kunagi varem.

Riisu kokku need lehed

Kui sügis on jätnud teie muru kaetuks krõmpsuvate pruunide lehtedega, siis ärge jätke neid sinna - riisuge need kokku. Paksu kihi lehtede jätmine hoovi võib hoida teie muru saamast õhku ja toitaineid mida see vajab ning põhjustada selle aeglase surma kui see võitleb piiratud õhuvarustusega. Sellest hoolimata, mõningad lehed ja oksad võivad tegelikult talvel tulekul lagunduda väetiseks, pakkudes teie hoovile toitaineid mida see vajab, et olla terve.

Niida veel üks viimane kord ja seejäre õhuta

Enne muruniiduki hooajaks seisma panemist oleks vaja teha üks viimane niitmine. Lõigake muru natuke lühemaks kui tavaliselt, sest pikk muru võib niiskust kinni hoida ja põhjustada kevadel haiguseid. Peale viimast korda niitmist on viimane muruhoolduse samm muru õhutamine. Selleks kasutatakse väikest masinat, mis tungib pinnasesse, tõmbab väikseid mulla tükke välja ja lubab hapnikul muruni jõuda. Paljud muruhooldusteenused pakuvad seda väikese tasu eest.

Muruhoolduse põhitõed: külva, väeta ja kasta

Kui teie õues on mõnignaid hõredaid või paljaid laike, siis külvake peale õhutamist muruseemneid. See lubab seemnetel idaneda jahedamatel temperatuuridel, mis aitab vähendada umbrohu arvu, mis võiks kasvama hakata. Peale seda kui te olete andnud oma uutele seemnetele võimaluse kasvada lisage aeglaselt vabanevat väetist. Valige koostis mis on spetsiaalselt mõeldud talveks. See aitab sinu aial saada toitaineid kogu külma talvehooaja jooksul. Peale seda kastke hoovi viimast korda: vesi aktiveerib väetise.

Kontakteeruge professionaalse muru kahjuritõrjujaga

Kahjurite tüübid võivad suuresti erineda olenevalt sellest kus te elate, mistõttu on hea idee pöörduda professionaalse kahjuritõrje spetsialisti poole. Ükskõik millised kahjurid teil on, oskab kahjuritõrje firma neist lahti saada, samas jättes sõbralikud olendid nagu vihmaussid puutumata.

Kontrollige oma sprinklerit

Kui teil on maa-alune sprinklerisüsteem, siis veenduge et see oleks korralikult tühjendatud, eriti kui te asute piirkonnas kus temperatuurid langevad alla nulli. Vesi mis jääb maa all olevatesse torudesse võib jäätudes paisuda ja põhjustada torude lõhkemist, plahvatamist ja paisata vee üle kogu hoovi.

Talveks valmistumine on oluline selleks, et hoov oleks kevadel terve. Tehke need mõningad lihtsad sammud ja teid tervitab lopsakas roheline muru kui kevad lõpuks saabub.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.