Vali oma kodu jaoks värvid mida armastad aastaid

Autor: Andres Larin
on Detsember 01, 2016
Vaatamisi: 2432

Miski ei muuda kodu välimust ja tunnet nii nagu värvid. Seinade, põranda, kaunistuste ja paljude teiste detailide välimus koos loob väljanägemise, mida armastad palju aastaid. Või siis on need sisustusega konfliktis ja nõuavad kulukaid muudatusi sisustuses. Usaldusväärse ehitajaga koos töötamine ja teatavate tegurite arvesse võtmine kindlustab teie rahulolu paljudeks tulevateks aastateks.

Tuju loomine

Värvidel on võimas mõju meeleolule. Värvide psühholoogiat on uuritud laialdaselt ja internetis on palju infot selle kohta saadaval. Üldiselt on põhivärvid optimistlikumad ja virgutavamad, mistõttu on paljud köögid värvitud kollaseks. Maa toonid nagu pruun ja hall on rahustavad, muutes need ideaalseteks kabinettide ja söögitubade jaoks. Tumedamad toonid võivad ruumil lasta tunduda väiksema ja hubasemana, samas valge, helepruun ja helesinine võivad visuaalselt suurendada ruumi. Enne iga toa jaoks värvilahenduse valimist otsustage millist meeleolu te soovite tekitada.

Soe või külm

Kuigi ei ole vaja mõista kogu värvispektri taga peituvat teadust, võite te siiski paremini valida värvid oma koju mõistes erinevust sooja külma vahel. Punakas-oranž asub spektrumi soojas küljes, samal ajal kui sinakas-roheline on külmal pool. Soojad värvid nagu punane ja kollane on ergutavamad, samas sinised ja rohelised toonid on rahustavamad. Sellest tingituna paistavad ja tunduvad magamistoad parimad kui on kasutusel jahedamad toonid ja kogunemiskohad nagu köögid ja elutoad toimivad paremini kui need on kaunistatud soojemate toonidega.

Värvide toonid ja varjundid

Kõige üldisemas mõttes on olemas puhtad värvid, värvid mis on pehmema effekti saamiseks valgega heledamaks tehtud ning varjundid, mida on mustaga tumedamaks tehtud. Esiteks tulevad peamised värvid: punane, kollane ja sinine, teiseks tulevad oranž, lilla ja roheline ja seejärel kaksteist värvi mis saadakse kombineerituna esimeste ja teiste vahel. Puhtad värvid on julged ja ergutavad, toonitud värvid on rahustavad. Pastellid nagu roosa, lilla ja beebisinine on levinud lastetubades.

Vali värvid millega koos elada

Kõige olulisem tegur mida silmas pidada, valides tubade jaoks värvilahendusi on see, et värvid oleksid sellised mida te ilma olulisi muudatusi tegemata naudiksite palju aastaid. Võtke kindlasti arvesse kogu oma sisustust, kunstiteoseid ja üldist sisekujunduse stiili. Neutraalsed värvid nagu beež, must ja valge võimaldavad rohkem variatsioone ja muudatusi tulevikus, kui need mida leiate värvirattalt.

Õppides tundma värvide psühholoogiat, erinevust erinevate toonide, soojade ja külmade värvide vahel, on teil lihtsam valida sisekujunduse teemasid, mis loovad teie koju erinevatesse tubadesse kas turvalise taeva, mängulise tegevus- või romantilise puhkuskoha. Rääkige oma ehitajaga juba täna, et külastada erinevate värvilahendustega kodusid mis aitavad teil oma kodus parima tulevuse saavutada.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.