Näpunäiteid kodus maamaja ilme loomiseks

Autor: Andres Larin
on September 02, 2015
Vaatamisi: 1938

Kui inimesed mõtlevad maamajale, siis tulevad meelde rand, puhkus, laagrid ja teised lõõgastavad, aeglase tempoga keskkonnad. Ei ole seega saladus, miks nii paljud üritavad taasluua seda tunnet oma kodudes. Seda teha on palju lihtsam kui te arvata võite - vaja on natuke õigeid värve kombineerida õige mööbliga ja teil on see maamaja välimus mida te oma koju ihaldate.

Esimene asi mida vaadata kui tahate kodus luua maamaja ilmet on värvid mida te kavatsete kasutada. Eelistatavalt te soovite kasutada heledaid värve nagu valget, beeži, kollakas-oranži, punakaspruuni, sinist, rohelist, kollast ja teisi heledaid värve mis pakuvad sooja ja karget välimust. Kui te otsustate, et tahate kasutada oma toas julgeid värve, siis ka see võib sobida aga kasutage kindlasti mööblit ja rõhkuasetusi, mis on värvide suhtes neutraalsed, nii et tuba tasakaalustaks ennast ise. Erinevaid sama värvi varjundeid segades või kasutades kahte üksteist täiendavat tooni on samuti hea idee. Peamine asi mida meeles pidada on see, et hoidke asi lihtsana.

Kogu mööbel peaks olema ühe värviga. Kui sellel on disainielemente, siis need peaksid olema lihtsad, mitte keerulised. Keerulise kujundusega mööblitel peaksid olema pea katted, et luua sama madala hooldustundega maamaja tunne. Mööbli värv peaks olema värvi mis seinad. See ei pea seinadega kokku minema aga värvid peaksid olema neutraalsed. Julged värvid mööbli puhul on lubatud aga olgu see on ainult ühte värvi. Kui te kasutate julgeid värve seinadel, siis ärge kasutage neid ka mööbli puhul. Valige üks. Lisage põimitud puuvilla või köisi, et saada täiuslik välimus.

On olemas teatavaid dekoratiivesemeid mida vaadates tuleb koheselt meelde maamaja. Asjad nagu puidust põrandad, puidust mööbel ja puidust soonega seinapaneelid on stiilse väljanägemisega, alati moes ja lisavad tuppa sooja, maamaja tunde. Riputades üles riiuleid on soovitav teha kindlaks, et nad on avatud ja nähtavad kõigist toa nurkadest, samuti kõik mis nendel riiulitel on.

Mööbli segamine ja sobitamine on soovitatav. Kombineerige kaasaegseid materjale maamaja elementidega. Pange kokku maamaja riiuleid moodsate graniidist või marmorist tasapindadega köögis. Roostevabast terasest seadmed mis on segatud puidust põrandate või kappidega on väga ilusad. Talumajalikud kraanikausid mis on valmistatud vasest või niklist on kunstiteosed. Teistes ruumides sega kokku ja sobita erinevaid kujusid ja suuruseid samu esemeid (klaasist pudeleid, potte ja panne, vaase, korve jne).


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.