Võta mõõdud. Kasuta mõõdulinti või mõõdupuud, et mõõta oma ruumi pikkus ja laius. Võta samuti arvesse toas olevad mistahes alkoovid või süvendatud tühimikud.
Loo korruse plaan. Sa võid kasutada tavalist ruudulist paberit või joonistada see välja märkme- või tavalisele printeri paberile. Tee kindlaks kui palju ruumi sul mööbli jaoks on võimalik eraldada ja joonista välja mitu erinevad varianti, kuidas mööbel sellesse tuppa võib sobituda. Sa peaksid jätma varuks ka vähemalt 1 meeter vaba ruumi erinevate mööbitükkide vahele. Kui vaba ruumi jääb alla selle, siis jätab see tunde nagu peaksid ennast kokku litsuma, et mööbli vahel ringi liikuda. Kontrolli ära ka ukseavad. Mõõda ära kui laiad on ukseavad, et mööbli koheletoimetamisel ei tekiks ebameeldivaid üllatusi. Sa ei taha osta mööblit ja siis avastada, et sa ei saa seda oma majja sisse, kuna avad on liiga väiksed.
Pärast seda kui oled kindlaks teinud, kui palju ruumi sa saad mööbli jaoks eraldada, märgi need kohad põrandale maha, et saada parem visuaalne pilt. Kasuta maalriteipi või laota laiali ajalehepaberid.
Pane tähele ruumi loomulikku arhitektuuri. Mõned ruumid sisaldavad sisseehitatud kujunduselemente, mis võivad aidata sul kindlaks määrata, milline mööbel sobib tuppa kõige paremini. Näiteks kui toas on talupoeglik kamin ei pruugi kaasaegne mööbel sellega kokku sobida. Kaasaegne mööbel võib aga rohkem sobida näiteks korteri elutuppa, millel on vaade linnale.
Osta investeerigu jaoks. Otsi korralikku mööblit, millel on vastupidav puitraam ja looklevad terasest vedrud. Kõrgekvaliteediline mööbel võib maksta veidi rohkem aga nad peavad paremini vastu ja kestavad kauem.
Otsi kõrgekvaliteedilisi, plekikindlaid kangaid. Luksuslikud, kõrgekvaliteedilised materjalid on mugavamad ja kestavad kauem kui odavamad kangad. Rebenemiskindlad kangad on eriti kasulikud kui sul on väikesed lapsed aga need võivad olla ka hea idee kui sa planeerid kasutada ruumi ainult külaliste jaoks, kuna loksumised ja rebenemised võivad juhtuda kõigil.
Otsi madratseid, mis on valmistatud kokkupressitud vahust. Testi raami tugevust. Tõsta mööbli üks jalg umbes 15 cm kõrgusele põrandast. Kui kõrvalolev jalg ei ole samuti üles tõusnud, on raam liiga paindlik ja õhukene.
Kooskõlasta oma mööblitükid. Iga mööblitükk sinu elutoas peaks kokku minema teistega. Vastasel juhul näeb teie tuba välja kaootiline ja kokku lapitud. Kui sul on kaasaegne või traditsioonaalne interjööri kujundus, siis jää mööbli juurde, mis sobib teemaga kokku.
Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.