Ehitusvõtted mis säästavad energiakulusid

Autor: Andres Larin
on September 07, 2015
Vaatamisi: 2498

Energiaefektiivsed kodud algavad õigete ehitusvõtetega. Õpi milliste võtetega te saate kokku hoida enda pikaajalisi energiakulusid ja kuidas need mõjutavad teie kodu mugavustaset.

Koduostjad küsivad tänapäeval sama kiiresti maja energitõhususe kui magamistubade arvu kohta. Energia hinnad ja eluruumi mõju keskkonnale ja loodusvaradele, efektiivsed konstruktsiooni ja töövõtted on kõik kasvava populaarsusega, kuna ostjad vaatavad oma investeeringut pikas perspektiivis ja aastaseid kulusid, mida nad peavad kandma.

Ehitajatel on mitmeid meetodeid mida nad kasutavad energia tarbimise vähendamiseks ja mõningaid neist jagame me teiega siin.

Näiteid ehitustehnikatest mis aitavad säästa energiat

Paljud enimlevinud efekektiivsust parandavad omadused hõlmavad tehnikat - suure efektiivusesga seadmeid, näiteks õhukonditsioneere ja kuuma vee boilereid. Aga ka see kuidas hoone on ehitatud, materjalid mida on kasutatud ja isegi see millise orientatsiooniga on hoone päikese suhtes mõjutavad kõik selle efektiivsust.

Materjalid

Igal materjalil millel on hea soojapidavus on majale soojustusele suur mõju. Topelt tellistest ehitus ja kivid on näiteks materjalid, mille üles soojenemine ja maha jahtumine võtavad kaua aega. Majaomaniku jaoks tähendab see seda, et materjal kogub päeva jooksul päikeselt soojust ja öösel kiirgab seda soojust välja. Toas olete te sooja poolt kaitstud tänu selle loomulikule soojustavale mõjule, väljas aga võib olla üsna meeldiv nautida sellest kiirgavat soojust kui hoone õhtul maha jahtub.

Soojustatud seinad ja laed

Energiasäästlik projekt paneb rõhku soojustusele seintes, laes ja isegi põrandal. Nagu materjalidegi puhul on soojustusel mis on pandud teie ja väliskeskkonna vahele mõju temperatuurile hoone sees. Soojustus vähendab soojakadu talvel ja piirab liigset soojenemist suvel, aidates hoida maja jahedama, et te ei peaks konditsioneeri kasutamise eest nii palju maksma.

Aknad

Aknad on ühed suurimad kohad mis tekitavad soojuskadu või -võitu. Ühekordsed klaasid näiteks lubavad soojuse väga kergesti väljast tuppa. Sellega võivad suvel kaasneda liiga soojad toad ja põhjustada konditsioneeri pideva töötamise. Energiasäästlikud aknad on topelt või isegi kolmekordse klaasiga mille vahel on soojustav gaas ja lisaks võib neil olla isegi kaitsekile, et vähendada soojuse kadu toa ja väliskeskkonna vahel.

Ventilatsioon

Ventilatsioonil on oluline osa laskmaks kuum õhk välja ja toomaks jahe õhk sisse. See on see mida meie esivanemad enne konditsioneeride leiutamist palju kasutasid . Pööratavad laeventilaatorid lükkavad talvel sooja õhu alla ja tõmbavad selle suvel üles. Kõrged aknad mida on võimalik avada lasevad soojusel välja minna. Lisaks on lihtsad meetmed nagu akende sulgemine ja kardinate ettetõmbamine päeval ja eest äratõmbamine öösel tasuta moodused kuidas maja suvel jahedana hoida. Samamoodi tuleks talvel jätta päeval kardinad ette tõmbamata, et lubada päikesevalgusel tuppa siseneda ja ruum üles soojendada.

Akna- ja uksetihendid

Ukse- ja aknatihendid takistavad külmal õhul ukse ümbert ja aknaraamide vahelt sisse pääsemast. Isegi väikseim pragu tihendis võib mõjutada kodu sisetemperatuuri ja sundida teie soojustus või jahutussüsteemi rohkem töötama. Mida rohkem see süsteem töötama peab, seda suuremad on teie energiaarved.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.