6 omadust, mis muudavad teie kodu luksuslikumaks ja jätkusuutlikumaks

Autor: Andres Larin
on September 03, 2015
Vaatamisi: 1911

Mis puutub kodu kujundamisse, siis on jätkusuutlikkus olulisem kui kunagi varem. Kasutage neid kuute omadust, et muuta oma kodu rohelisemaks.

Viimastel aastatel on säästvad, jätkusuutlikud omadused kodudes muutunud üha populaarsemaks, kuna nii kodu ehitajad kui ka eraisikud mõtlevad oma ökoloogilise jalajälje ja ka tulevaste generatsioonide peale. Kodule roheliste funktsioonide lisamisel on mitmeid kasutegureid. See mitte ainult ei vähenda ökoloogilist jalajälge vaid aitab säästa ka raha. Allpool on ära toodud kuidas te saate teha oma osa, paigaldades oma koju need kuus keskkonnasõbralikku detaili.

#1 - Loodussõbralik põrand

Loodussõbralik põrand mitte ainult ei näe hämmastav välja aga kasutatud materjalid tulevad jätkusuutlikust allikast. Seetõttu ei vähenda selle materjali kasutamine selle pikaajalist pakkumist. Loodussõbraliku põranda jaoks on mitmeid võimalusi nagu näiteks kork, bambus, linoleum, vill, ümbertöödeldud klaasplaat, taaskasutatav metallplaat, taasväärtustatud savi a puit, kiviplaat ja kumm.

#2 - Päikesepaneeliga kuumavee boiler

Päikeseenergial töötava soojavee boileri paigaldamine annab teile vett mis on soojendatud päikese poolt. Sellest tulenevalt kulub teil kodus vähem energiat. Päikeseenergia kuumaveesüsteemid suudab tavaliselt toota kuuma vett aastaringselt. Külmematel temperatuuridel, siis kui süsteem ei suuda piisavalt vett soojendada võib kasutada gaasi või elektri abi.

#3 - Päikeseenergial eletrisüsteem

Päikeseenergia süsteemid on jätkusuutliku kodu sümboliks. Need kasutavad päikesepaneele, et koguda elektrit ja pakkuda majadele jätkusuutlikku elektrit. See mitte üksnes ei säästa inimestele elektri arvelt raha ja vähenda nende mõju keskkonnale aga suurendab ka kinnisvara edasimüügi väärtust. See võimaldab inimestel energiakulusid vähendada aastateks.

#4 - Taaskasutatav materjal

Taaskasutatavaid materjale võib kasutada nii paljuks enamaks kui lihtsalt põrandakatteks. On olemas ka ettevõtteid, mis kasutavad neid materjale, et teha ilusat, ainulaadset luksmööblit. Taaskasutatavaid materjale võib samuti kasutada erinevates ruumides maja sees, näiteks vannitoas ja köögikraani taga asuva seina plaatide puhul.

#5 - Energiasäästlikud seadmed

Energiasäästlikesse seadmetesse investeerimine on lihtne viis iga maja keskkonnasõbralikumaks muuta. Need tõhusad seadmed on kavandatud töötama viisil mis kasutab vähem energiat. Nad on sama tõhusad kui traditsioonilised seadmed aga koduomanikul aitavad nad elektriarveid kokku hoida. Suured tootjad toodavad energiatõhusaid seadmeid ja teevad need kättesaadavaks paljude erinevate värvide ja stiilidega.

#6 - Isolatsioon

Õige katusesoojustuse kasutamine on suurepärane viis vähendada kasutatavat energiahulka , mis läheb jahutamiseks ja soojendamiseks. See aitab hoida jaheda õhu sees sooja ilmaga ja sooja õhu sees külmema ilmaga. Soojustuse võib lihtsa vaeva lisada kodu ehitamise käigus. Seda mõõdetakse R-väärtuse järgi. Mida suurem on R-väärtus, seda tõhusam on isolatsioon.

Need omadused esindavad vaid mõningaid viise kuidas kodusid saab muuta säästlikumaks aga on olemas arvukalt ka muid meetodeid. Kui tegemist on elukeskkonna loomisega mis on keskkonnasõbralik, siis on igast väiksest nipist abi.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.