Kaaluge oma kodu kütmist biomassiga

Autor: Andres Larin
on September 07, 2015
Vaatamisi: 1802

Senikaua kui inimene on mõelnud ja eriti viimased paarsada aastat, on ta muutnud keskkonda oma vajadustele sobivaks. Soojendanud üles külmad alad, jahutanud kuumad kohad ja ehitanud ning muutnud maastikku millel elab. Ainult väga hiljuti - paar viimast aastakümmet oleme me hakanud aru saama, et mõningatel nendel muudatustel mis on tehtud selleks, et meil oleks mugav ja turvaline olla, on olnud tõsised ja jätkuvad mõjud ökosüsteemidele ja looduslikele struktuuridele, mis on vajalikud selleks, et hoida planeet elu soosivatel tingimustel toimivana.

Halvim asi mida inimesed on teinud on fossiilsete kütuste põletamine soojuse ja energia jaoks, kuna see laseb suurel hulgal süsihappegaasi loomulikku süsinikuringlusesse, millest see miljoneid aastaid tagasi eemaldati. Tänapäeval ei ole me mitte enam teadlikud oma ökoloogilisest jalajäljest, vaid teadlikud ka sellest, et nafta ja kivisüsi varud on piiratud ja ohtlikult lähedal otsasaamisele. Teadlased ja uurijad otsivad rohkem taastuvaid energiaallikaid ja teiste “roheliste” ja loodussõbralike energiaallikate hulgas on on kõrgendatud huvi ka biomassi kasutamise vastu.

Biomass on sisuliselt kõik elav või kunagi elanud, mis on tehtud süsinikust, vesinikust ja hapnikust ja selleks võib olla surnud rohi, õled jne. Puit on kaugelt kõige levinum biomassist soojusenergia allikas ja esimene energiaallikas mida inimene kiviajast alates on kasutanud. Biomassi põlemise protsessi käigus vabaneb süsinik aga see on süsinik mis on juba arvestatud loomulikku süsinikuringi ja seetõttu tal on oma koht tasakaalustatud ökosüsteemis.

Peale selle, et biomass ei anna panust süsiniku ülekoormusesse on tal ka teinegi eelis - tarbides tööstuse, põllumajanduse, metsanduse ja igapäevase elu jääke aitab biomassi põletamine ka taaskasutada ja lahti saada prügist.

Keskkonnateadlikud kliendid võivad osta spetsiaalseid katlaid, kütteseadmeid ja seadmeid mis töötavad biokütusel. Biomass ei ole mitte ainult põletamiseks vaid on olemas ka protsessid mis muudavad biomassi suhkruks ja alkoholiks, mida saab omakorda kasutada näiteks mootorikütusena, mis omakorda annab energiat näiteks valgustusele ja kodumasinatele.

Biomassi põletamine, päikese- ja tuuleenergia rakendamise tehnikad on käesoleval hetkel teadlaste peamiste prioriteetide hulgas ja nad teevad kõvasti tööd, et leida võimalusi kuidas toota suurel hulgal säästev ja taastuvenergiat nii odavalt kui võimalik.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.