Säästev koduehitus: Miks on keskkonnasõbralik eluviis teie ja teie pere jaoks õige

Autor: Andres Larin
on September 08, 2015
Vaatamisi: 2319

Rohkem kui kunagi varem on koduomanikele saadaval valikuid, mis on kasulikud nii keskkonnale kui ka perekonna eelarvele. Ükskõik kas te alles ehitate omale kodu, või tahate muuta juba olemasolevat maja, keskkonnasõbralikud kodukujundused tagavad teadlikule koduomanikule meelerahu.

Keskkonnasõbraliku mõtlemisega koduehitaja või -ostja jaoks ei ole kunagi olnud paremat aega elada kodus, mis on hea nii keskkonnale kui ka rahakotile. Tänane koduehitajate turg soosib üha rohkem majanduslike stiimulite loomist, et ehitada kodusid mis koormavad vähem keskkonda. See tähendab, et võite saavutada meelerahu, teades et te loote paremat maailma läbi jätkusuutliku eluviisi, samal ajal säästes raha.

Oma ökoloogilise jalajälje vähendamine on keskkonnale hea

Mõningad valikud mis on täna koduehitajatele saadaval on näiteks gaasiga võimendatud päikeseenergia veesüsteemid, passiivse päikeseenergia orientatsiooniga disainid ja uued soojustamise tehnoloogiad. Kõik need säästva kodu projekteerimise meetodid loovad efektiivsema kodu, mis on omakorda väiksemaks koormuseks traditsionaalsetele energiaallikatele, mis kasutavad mittetaastuvaid energiaallikaid.

Passiivse päikeseenergia orientatsiooniga kodu disain võimaldab teie kodul koguda, säilitada ja jagada päikeseenergiat terves kodus ilma tuginemata ühelegi muule energiaallikale, välja arvatud looduslik energia mida pakub päike. Talvel hoiab passiivse päikeseenergia orientatsiooniga teie kodu soojemana ja suvel hoiab see teie kodu jahedana. Maja ja maa leidmine, mis on sobilikud passiivse päikeseenergia disaini jaoks on hea esimene samm ehitamaks omale unistuste kodu, mis on ka jätkusuutlik.

Sarnaselt passiivse päikeseenergia orientatsioonile kasutavad ka päikeseenergia veesüsteemid ära päikese väge, et luua tulusam viis vee kütmiseks. Teine lihtne kohandamise viis jätkusuutlikkuse suurendamiseks on katuseräästaste suuruse suurendamine. Katuseräästaste suurendamisega teie kodus loote te lihtsa mooduse, kuidas hoida suvel kodu liigselt üles soojenemast. Lisaks on hästisoojustatud kodu võimeline hoidma külma eemal talvel ja sooja suvel. Mõlemad on lihtsad, tasuvad moodused suurendamaks oma kodu energiaefektiivsust vähendades energiatarbimist.

Ökoloogilise jalajälje vähendamine on hea teie rahakotile

Erinevalt teistes energialiikidest on päike tasuta. Ehitades kodu, mis kasutab lihtsaid ja naturaalseid meetodeid vähendamaks kodu sõltuvust taastumatutest energiaallikatest ei aita te mitte üksnes keskkonda aga te kindlustate ka selle, et teie rahakott on paksem, kuna te kulutate oma kodu eluaja jooksul oluliselt vähem raha energiakuludele. Kõikide teiste võimaluste seast mis kaasaegsele koduehitajale on olemas, on oluline hoida meeles oma ökoloogilist jalajälge ja teha vastutustundlikke otsuseid mis toovad kasu keskkonnale samal ajal tuues kasu ka teile endale. Õnneks on jätkusuutliku kodu ehitamiseks suurepärane aeg. Jätkusuutliku kodu ehitamiseks on saadaval rohkem valikuid kui kunagi varem ja enam ei pea otsustama stiili ja jätkusuutlikkuse vahel.

Leida kodu ehitaja, kes jagab teie pühendumust säästva eluviisi suhtes on oluline esimene samm kui ehitate kodu, mis pikas perspektiivis aitab teil raha kokku hoida. Töötamine koos koduehitajaga, kellel on säästlikkus ja jätkusuutlikkus ehitusfilosoofiaks tagab selle, et saate endale lõpuks kodu mis mitte üksnes ei peegelda teie elustiili vaid ka väärtushinnanguid.


Võtke meiega ühendust juba täna kas kontaktivormi kaudu, kirjutage e-mailile info (ät) saarehaldus.ee või helistage telefonil (+372) 513-1161.